Munkába járás költségtérítése a veszélyhelyzet előtt és alatt
Összefoglaljuk a munkába járás költségtérítésével összefüggésben – többek között a veszélyhelyzet idején – felmerült egyes kérdésekre vonatkozó legfontosabb tudnivalókat.
Erre figyeljen a szabadság kiadásánál!
Az egyes szektorokra jellemző munkaerőhiány, a keresőképtelenség miatti munkaerő-kiesés és a közeledő év vége olyan körülmények, melyek a szabadsággal való gazdálkodásra kihatnak. A szabadság kiadásával kapcsolatos legfontosabb kérdéseket és az azokra adható válaszokat mutatjuk be.
Tényleg létezik home office? – egy munkajogász kétségei a home office-szal, mint jogintézménnyel kapcsolatban
Vajon tényleg elkülönül egymástól a távmunka és a home office? Az utóbbi egyáltalán létezik, mint jogintézmény? Fodor T. Gábor munkajogász, ügyvéd gondolatai és elemzése a szabályozásról.
Újra lesz vásárlási idősáv
Védett idősávot vezetnek be az idősek számára – jelentette be Facebook oldalán Orbán Viktor miniszterelnök.
Adó- és bürokráciacsökkenést hoz az őszi adócsomag
Kedden az Országgyűlés elfogadta az őszi adócsomagot. Jóval kedvezőbb lesz a kiva, ingyenessé válik sok ügyintézés, a NAV számos cégnek áfabevallás-tervezetet készít, és egyszerűsödik a hipa-bevallás. A pálinka-szabadságharc megnyerése nyomán adómentes lesz az otthoni magán- és bérfőzés.
A kijárási tilalom alatti munkavégzésről szóló igazolás mintája
Letölthető a kijárási tilalom alatti munkavégzésről szóló igazolás formanyomtatványa – közölte a koronavirus.gov.hu szerda reggel.
Így változik az élet mától
Kijárási tilalom már 8 óra és reggel 5 óra között, kutyát sétáltatni azonban ebben az időszakban is szabad. Megjelent az új rendelet.
Orbán: zár az ország
Ha az Országgyűlés megadja a kormány számára a rendkívüli felhatalmazást, akkor kedd éjféltől a kabinet kijárási tilalmat vezet be este 8 óra és hajnali 5 óra között. Az éttermek bezárnak, magánrendezvényeken legfeljebb 10-en vehetnek részt, a középiskolákban távoktatás lesz.
Segítséget hozhat az új adócsomag a nem fizető vevők esetében
A parlament elé kerülő törvényjavaslat szerint a hazai cégek abban az esetben is visszaigényelhetnék a már befizetett áfát, ha azzal magánszemély tartozik nekik, amely a koronavírus okozta gazdasági lassulás idején komoly segítséget jelentene a vállalatoknak – derül ki az EY közleményéből.